Co je insolvence

Kdo má dluhy, ten je může buď neřešit, může se domluvit s věřiteli, nebo může využít poslední možnosti, kterou je insolvence. Těm, kteří se rozhodnou jít právě touto cestou, umíme pomoci. A jak výhodně, to vám může ukázat naše kalkulačka insolvence. Než se však doberete konkrétního výpočtu, je dobré znát několik důležitých faktů.

Víte, co je insolvence?

Tento pojem můžeme znát z firemní oblasti, kdy přirozeně označuje proces, kdy se firmy zbaví svých dluhů. A při vysvětlování toho, co je insolvence v segmentu fyzických osob musíme říci, že je to něco podobného. I zde totiž řešíme své dluhy, ale ty soukromé. Jedná se tedy o oddlužení, nebo osobní bankrot. I to jsou názvy pro tuto cestu, která je dnes velmi využívanou, což dokládá také registr dlužníků insolvence. A to i díky nám, jelikož jsme dokázali oddlužit celou řadu klientů.

Proč právě insolvence? Jelikož má řadu výhod

Můžete se prát, proč jít právě touto cestou. Odpověď je jednoduchá. I když se takto můžeme zbavit dluhů jenom jednou v životě, výhody za to rozhodně stojí. Patří mezi ně třeba to, že nám může být až 70 procent našich dluhů odpuštěno, stejně jako sem může patřit třeba také to, že jste během sledování insolvence ze strany soudu ochráněni jak před věřiteli, tak i před exekutory. Navíc lze splácet své závazky jak částí vašeho příjmu, tak třeba i penězi, které můžete získat prodejem svého majetku. I to je zajímavá cesta.

Insolvence fyzických osob je pro každého

Zajímají-li vás bližší informace právě o insolvenci, nezapomínejme také na další důležitý fakt, který je spojený s tím, že insolvence fyzické osoby je určená pro každého. Je jedno, zda jste zaměstnanec nebo podnikatel, přičemž v některých případech se lze dokonce zbavit i dluhů z byznysu, pokud dodržíte správný postup. A jaký je ten správný, které insolvence vyziných osob dovolí? I s tím vám poradíme.