Proč insolvence fyzických osob

Často se nás ptáte, proč je lepší insolvence, než řešení dluhů svépomocí. Abychom vám jasně ukázali, že je insolvence fyzických osob lepším řešením, dali jsme dohromady několik hlavních důvodů. Jedním z nich je i to, že vám nejenom vysvětlíme, co je insolvence, ale také můžete využít našich profesionálních služeb, které se samotným oddlužením přímo souvisí.

Schválení insolvence je jednoduché

Důležitá je jenom správně sepsaná žádost, její podání na příslušný soud, stejně jako možnost toho, že budete schopni v následujících letech hradit své závazky. O tom, kolik to bude, vám může více říci třeba naše kalkulačka insolvence. Ta slouží nejenom k výpočtu, ale i k tomu, že si prostřednictvím ní požádáte o naše služby. A díky nim bude chválení insolvence skutečně velmi blízko i vám. Jedinou podmínkou je, abyste měli alespoň 2 závazky, které budou po splatnosti.

U insolvence fyzických osob stačí uhradit jenom 30 % vašich dluhů

Pokud budete své dluhy řešit svépomocí, budete muset uhradit celou svou částku. Pokud je ale využita insolvence fyzických osob, může vše dojít až do stavu, kdy vám stačí uhradit jenom 30 % vašich dluhů. A co se stane s těmi zbývajícími? Ty vám jsou samozřejmě definitivně odpuštěny. I to je důvod, proč registr dlužníků insolvence obsahuje každým rokem stále více jmen. Lidé zkrátka chápou, že tato cesta je mnohem výhodnější.

Hradit splátky můžete dvěma způsoby

První možností je standardní splátkový kalendář, který uvedete už v žádosti o to, aby byla insolvence schválena. Pokud máte příliš malý příjem, nemusí to být problém. A to z toho důvodu, že hradit závazky lze i odprodejem svého majetku. Oproti exekuci, proti které jste samozřejmě chráněni, má tento postup výhodu v tom, že máte na prodej více času a můžete tak získat i vyšší částky. A to je pro soud při sledování insolvence rozhodující, jelikož i jemu jde o tom, abyste z dluhů uhradili co nejvíce.