Proč je správné řešit dluhy v rámci oddlužení fyzické osoby?

Máte problémy s dluhy a hledáte řešení, které by vám pomohlo? Podívejte se spolu s námi na hlavní důvody, proč je správné řešit naše závazky prostřednictví oblíbeného oddlužení fyzické osoby. Prvním důvodem je určitě to, že lze vše zvládnout bez jakýchkoliv starostí a komplikací. Na trhu je dnes celá řada společností, které nabízejí pomoc. A to nejenom v oblasti poradenství, ale také v oblasti toho, že pro nás mohou sepsat konkrétní žádost, stejně jako nám zajistí i její podání a následnou péči. S tím souvisí i větší šance na to, že bude vše schváleno na první pokus.

Oddlužení fyzické osoby je dnes pro každého

V minulosti byly podmínky skutečně velmi přísné. O tom rozhodně není pochyb. Doba se však změnila a dnes můžeme říci, že se setkáme spíše s podmínkami benevolentními. Už proto, že o oddlužení fyzické osoby může požádat zaměstnanec, podnikatel, stejně jako třeba manželský pár. Stačí mít alespoň dva závazky po splatnosti. Ty se navíc nemusí nutně týkat jenom osobních dluhů, jelikož za určitých okolností lze touto cestou i ty, které původně vznikly v rámci našeho neúspěšného podnikání. Stačí jenom požádat výše uvedené profesionální společnosti o rady či zajištění postupu.

Díky oddlužení vám mohou být dluhy i odpuštěny

Pokud se chcete jenom domluvit s věřitelem, pravděpodobně vám z dluhu neodpustí ani korunu. Jestliže ale využijete právě oddlužení, budete mít jistotu toho, že vám může být odpuštěno až 70 procent vašich závazků. Stačí během pěti let pravidelně hradit současné dluhy. A to buď v rámci splátkového kalendáře, nebo na základě mimořádných splátek, kdy získáte peníze prodejem svého majetku. Navíc se po celých 5 let nemusíte bát věřitelů, vymahačů a exekutorů, jelikož jakmile je daná žádost schválena, můžete si být jisti tím, že na vás zkrátka nemohou. I v tomto směru osobní bankrot vyniká a proto je správnou volnou.