Proč si o oddlužení požádat co možná nejrychleji?

Máme-li dluhy, neměli bychom jejich řešení prostřednictvím oddlužení rozhodně odkládat. Čím dříve podáme svou žádost, tím pro nás samozřejmě lépe. Podívejme se na hlavní důvody, proč tomu je. Prvním důvodem je rozhodně to, že čím dříve začneme své dluhy řešit, tím rychleji je budeme mít také vyřešeny. Tedy tím dříve budeme moci opět žít spokojený život. Protože je dnes možné jak oddlužení OSVČ, tak i zaměstnanců, může si požádat o danou cestu skutečně každý. Pokud je žádost vyplněna správně, máme poměrně velkou jistotu toho, že ji soud vyhodnotí pozitivně a vše nám schválí.

Díky rychlému oddlužení ochráníte váš majetek

Pokud se dostanete do dluhů, může jejich vymáhání začínat telefonáty od věřitelů a inkasních společností, stejně jako může být pověřený k vymáhání i exekutor. Pokud se však rozhodnete využít oddlužení, jste před věřiteli, ale i exekutory chráněni. Co to pro vás znamená? Že provedete třeba oddlužení nemovitosti, díky čemuž ji můžete ochránit před samotným zabavením. Totéž může platit i o ostatním majetku, který doma můžete mít. Samozřejmě rozhodující je datum, kdy vám byla insolvence schválena. Pokud tedy ještě před tím, než si začal dělat nárok exekutor, máte stoprocentní jistotu, že na vás zkrátka nemůže.

Oddlužení fyzické osoby přinese spokojenější a klidnější život

Kdo má dluhy, ten se také zcela jistě obává každého telefonátu, stejně jako zvonku u dveří. A to v obavách, že po něm zase budou peníze vymáhány. I zde může oddlužení fyzické osoby pomoci, jelikož díky výše uvedeným faktům si na vás současní věřitelé nic nevezmou. I oni proto zanechají své snahy a vy tak žijete spokojenějším životem bez strachu. A to ať už žádáte jako jednotlivec, nebo využíváte oddlužení manželů. Na závěr dodejme ještě jeden zajímavý důvod, proč si pospíšit. Tím jsou aktuální podmínky, které jsou velmi benevolentní a výhodné. Více o nich vám může říci oddlužení kalkulačka.