Průběh insolvence

Zajímá vás, jaký má insolvence průběh? Rozhodně ne tak složitý, jak si mnozí myslí. Pokud se podíváme na základní sledování insolvence, musíme začít podáním žádosti. V tomto případě jsme vám nápomocni a tak vám zajistíme nejenom správné sepsání, ale zajistíme vám samozřejmě i podání na příslušný soud. Abyste mohli zjistit, jak bude vaše žádost vypadat, je vám k dispozici kalkulačka insolvence, která je zajímavým online nástrojem, v rámci kterého si spočítáte vše, co si spočítat potřebujete.

Schválení insolvence je rychlé

Jakmile je vaše žádost z vaší, nebo i z naší strany podána, dojde k samotnému schválení. Ani to rozhodně nemusí být nijak náročným a ani složitým krokem. Pokud je vaše žádost po všech stránkách správně a v pořádku, je insolvence schválena. V tu chvíli to pro vás znamená, že jste zapsáni do databáze, kterou j registr dlužníků insolvence. Stejně tak to pro vás znamená ale také to, že na vás již stávající věřitelé, ale třeba ani případní exekutoři nemohou.

Insolvence fyzických osob vyžaduje dodržování předepsaných splátek

Součástí žádosti, kterou vám pomůžeme zpracovat, je nejenom návrh splátkového kalendáře, ale i soupis vašeho majetku, který je možné v případě potřeby odprodat. V souvislosti s tím máte v rámci insolvence fyzických osob povinnost své závazky dle vaší žádosti pravidelně hradit, což je kontrolováno soudem. Samozřejmě v případě problémů se budete moci obrátit i na nás samotné, jelikož vám pomůžeme také.

Definitivní ukončení může přijít dříve, než za 5 let

Podíváme-li se na to, co je insolvence, budeme ji vysvětlovat jako pětiletý proces, při kterém se zbavíme našich dluhů. Ne vždy je však nutné dodržet pětiletou lhůtu, jelikož stihnout vše můžeme i dříve. Také nezapomínejme na to, že v rámci insolvence nemusíme uhradit všechny své dluhy. Může to být až 70 %, kterých nám bude definitivně odpuštěno.