Splňujete podmínky oddlužení? Známe ty hlavní

Rozhodnete-li se pro oddlužení, je nejprve třeba, aby vám bylo schváleno. A aby se tak stalo, je třeba nejprve splnit ty hlavní. A jaké to jsou? V tom vám dokážeme velmi dobře a odborně poradit. První podmínkou je to, že si musíte žádat výhradně jako fyzická osoba. Je však jedno, zda budete zaměstnanec, nebo vás bude mnohem více zajímat oddlužení OSVČ. Dále musíme dodat, že dnes už není problém požádat si také v páru. I to je jasný důkaz toho, že požadavky jsou stále volnější. Hitem se tak stává oddlužení manželů, díky kterému jsou poměrně snadno řešeny dluhy, které vzniknou v rámci rodinného života.

O oddlužení je možné žádat jenom jednou v životě

Není možné, abyste jednou požádali o oddlužení nemovitosti, které vám bude schváleno, a později zase o možnost oddlužení třeba vaší osoby. Je třeba říci, že tato zajímavá možnost je pro každého člověka dostupná výhradně jenom jednou v životě. Je to hlavně z toho důvodu, aby lidé této možnosti výrazně nezneužívali. S tím souvisí třeba i podmínka, která se týká samotného dluhu. Ten totiž nesmí vzniknout naším účelovým jednáním. Tedy v souvislosti s tím, že si bereme půjčku, o které už předem víme, že ji rozhodně nebudeme platit.

Při oddlužení fyzické osoby je třeba mít z čeho splácet dluhy

I když je celá cesta k eliminaci dluhů poměrně lákavá, neměli bychom zapomínat primárně na to, že své závazky musíme platit. Je sice faktem, že nám může oddlužení kalkulačka spočítat to, že až 70 procent našich závazků bude odpuštěno. To určitě možné je. Na druhou stranu je třeba vědět, že podmínkou oddlužení fyzické osoby je splacení alespoň zbývajících třiceti procent. A to jak formou pravidelných měsíčních splátek, tak třeba tím, že budeme postupně prodávat svůj majetek a získanými penězi naše dluhy hradit. Ideální je kombinace obou možností, která může trvat až pět let.