V rámci oddlužení získáváte i ochranu před věřiteli

Není to jenom možnost, jak jednoduše, rychle a pohodlně vyřešit své dluhy. Oddlužení je také skvělou možností, jak můžete získat okamžitou a dlouhodobou ochranu před současnými věřiteli. Připomeňme informaci o tom, že pokud máme o oddlužení zájem, proběhne vše poměrně jednoduchým způsobem. Podáme si žádost na příslušný soud, který ji schválí. Následně už splátky hradíme přímo danému soudu, který se postará o to, aby byly rozděleny všem našim věřitelům, u kterých už jsme nezvládali řešit dluhy právě standardním způsobem.

V rámci oddlužení jsme před věřiteli chráněni

Právě tato metoda je spojena také s tím, že věřitelé tak ztrácí jakékoliv právo vymáhat dluhy dosud standardním způsobem. Jsou tak závislí výhradně na soudu. Pro nás to znamená jedno skutečně velké pozitivum, a to takové, že nás oddlužení ochrání před věřiteli. Ti si tak nemohou vytvářet jakékoliv soukromé nároky. Znamená to také fakt, že už se nemusíme obávat konkrétních vymahačů, jelikož v tomto případě mají smůlu. Můžeme tak žít opět spokojenější a klidnější život, který nebude plný vyhrožování, stejně jako máme jistotu i v tom, že se nemusíme obávat, kdo je za dveřmi.

Insolvence chrání také před exekutory

Nejsou to jenom běžní věřitelé, jelikož stejně tak to jsou také exekutoři, vůči kterým nás může ochránit právě insolvence. Jakmile dojde k jejímu schválení, máme jistotu právě v tom, že na nás daný konkrétní exekutor již nemůže. Pokud nějaké závazky existují, řešíme je podle výše uvedeného postupu. Hlavní výhodou pro nás je logicky to, že nejenom ochráníme náš majetek, ale třeba také střechu nad hlavou. Nehledě na to, že tím zastavíme i neúměrné navyšování dluhu, které může být spojeno například s tím, že si exekutoři účtují nemalé poplatky za jakýkoliv úkon. To u standardních splátek, které nám povolí soud, zcela určitě nehrozí a hrozit nebude.