Zajímá vás insolvence? Zjistěte, proč může být i pro vás

Už jste slyšeli, co je insolvence a aktuálně přemýšlíte o tom, zda bude tento postup vhodný také pro vás? Pokud je tomu tak, podívejme se na několik faktů, které insolvence může nabídnout i vám. V první řadě je třeba připomenout, že registr dlužníků insolvence může zapsat jakoukoliv fyzickou osobu. Tedy logicky i vás samotné. Z toho jasně plyne pozitivum, že je jedno, zda podnikáte, pracujete, nebo chcete řešit osobní či podnikatelské dluhy. Vše je možné, stejně jako dnes oblíbené oddlužení manželů. Díky tomu i řada párů vyřeší své pohledávky, které má ze svého rodinného života.

Postup ke schválení insolvence nemusí být složitý

Aby vám byla možnost daného oddlužení schválena, je třeba nejprve sepsat žádost, která bude následně také podána na příslušném soudu. Ne vždy na to musíte být sami, jelikož současné podmínky insolvence umožňují, abyste využili profesionála. Ten se postará o sepsání, administrativu, podávání žádosti, ale bude zajišťovat také sledování insolvence a řešení jakýchkoliv problémů. Jakmile dojde ke schválení, nastává až pětileté období, v rámci kterého budete moci své dluhy postupně hradit. A i s tímto jsou spojeny důvody, proč se na danou cestu zaměřit.

Insolvence fyzických osob umí dluhy i odpouštět

Pokud byste se jenom domluvili se svým věřitelem, museli byste zaplatit všechny závazky, co máte. V tomto je však insolvence fyzických osob unikátní, jelikož dokáže dluhy odpouštět. A to rozhodně ne dluhy malé, protože definitivně smazat může až 70 % všech vašich závazků. Konkrétní číslo vám umožní spočítat kalkulačka insolvence, která je dobrým nástrojem, jak začít. Také připomeňme na to, že ne vždy musíte využívat jenom splátkový kalendář. Jsou totiž i další cesty, jak postupně hradit předepsané splátky. Můžete třeba pomalu prodávat nepotřebný majetek, jelikož ten vám rozhodně není a ani nebude zastavován. Zároveň jste chráněni i před případnými exekutory.